Daisy, herkese “çipi kontrol etmesini” hatırlatıyor

Eklentisi ButtonsShare’i FacebookFacebookFabookShare’e PinterestPintertWittershare’e Moreaddthismore17’ye PinterestPintertWittershare’e

Bugün laboratuvar paltom var çünkü çok önemli bir şey hakkında konuşmamız gerekiyor. Mayıs, evcil hayvan ayınız ulusal çip!

Hayır, patates cipsi hakkında konuşmuyorum (her zaman evde bol miktarda patates cipsi olduğundan emin olmak için kontrol etmek iyi bir fikir olsa da). Mikroçiplerden bahsediyorum. Bir mikroçip sadece bir pirinç tanesi kadar büyüktür … belki de bu yüzden buna makroçip değil, mikroçip denir.

Köpeğinizin veya kedinizin güvenlik için implante edilmiş bir mikroçip var mı? Bu cevabın sadece bir parçası. Etkili olmak için, evcil hayvanınızın mikroçipini kaydetmeniz ve yeni bir telefon numarası aldığınızda veya aldığınızda bilgileri güncellemeniz çok önemlidir.

Evcil hayvanınızın mikroçip bilgilerini güncel tuttunuz, değil mi? Değilse, şimdi yap! Bilgilerinizin güncel olup olmadığından emin değilseniz, bu Aaha Universal Pet Microchip arama aracına çip numarasını girebilirsiniz.

Mikroçipin kayıtlı ve güncel olduğundan emin olmanın yanı sıra, düzgün çalıştığından emin olmak için arada bir taraması da iyi bir fikirdir. Bunu evcil hayvanınızın bir sonraki ziyareti sırasında veya yerel hayvan barınağınızda veteriner hekiminizin ofisinde yapabilirsiniz. Bu günlerde, mikroçip tarayıcıları evrenseldir ve hemen hemen her mikroçip markasını okuyabilir.

Öyleyse özetleyelim. Yapmanız gereken dört önemli şey var:

Evcil hayvanlarınızın her birinin bir mikroçip implante olduğundan emin olun.

Mikroçipi kaydedin ve iletişim bilgilerinizi sağlayın.

Telefon numaranızı hareket ettirdiğinizde veya değiştirdiğinizde bilgileri güncelleyin.

Mikroçipinizi periyodik olarak tarayın.

Bu cipsleri kontrol ettiğimiz sürece, sanırım bu patates çipini de kontrol edeceğim. Çok dikkatli olamaz!

Mikroçip

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Previous post Daisy Kıvırcık kedi iyi olur!
Next post Bella Pomeranian olmak: Petmeds Industrial