Feromon difüzörleri çalışıyor mu?

Bu yayın ortaklık bağlantılarını içerir*

Sentetik feromonları içeren ürünler, bölgesel saldırganlık, idrar işaretleme veya sadece veterinere stresli bir yolculuk olsun, kedi alışkanlıkları sorunlarını işlemek için önemli bir araç olabilir. Kediler doğal olarak bu feromonları yayar. Mobilyalara karşı, hatta size karşı olan anlaşmalarının tarafını ovarak, alanlarını risksiz olarak işaretlemek için kullanılırlar.

Bir kedi kendi türü tarafından yayılan bir feromon kokusu olduğunda, endokrin sisteminden doğal bir reaksiyonu tetikler ve daha sonra sakinleştirici kimyasalları serbest bırakır. Sentetik yüz feromonları, kedilerin doğal feromonlarını taklit etmenin yanı sıra çevrelerinde bir güvenlik ve güvenlik duygusu üretir. Bu sentetik feromonları içeren ürünler, zor bir durumla başa çıkmanın yanı sıra, çevrelerindeki bir modifikasyonun tetiklediği gerginliği önlemeye veya azaltmaya yardımcı olurken, konfora yardımcı olmak ve kedilere güven vermek için kullanılabilir. Benzer şekilde, çok bisikletli hanelerde barışı geri getirmeye yardımcı olabilirler.

Anlaşılan en iyi feromon ürünleri, Feliway markası altında CEVA Hayvan Sağlığı ve Sağlığı tarafından yapılır. Feliway’in iki versiyonu var.

Feliway Classic

Şimdi “klasik” olarak sunulan orijinal feliway, kediler tarafından kullanılan kedi yüz feromonunun, alanlarını risksiz ve güvenli olarak işaretlemek için kullanılan sentetik bir kopyasıdır. Kedinin doğal yüz feromonunu taklit ederek Feliway, kedinin bölgesel ortamında bir aşinalık ve güvenlik ve emniyet belirtisi üretir. Feliway, çizilme, çöp kutusunun dışına işemek ve gizleme gibi istenmeyen davranışları azaltmaya veya kaçınmasına yardımcı olur.

Feliway multicat

Feliway multicat, emzirme sırasında yaratılan feromon mom kedilerinin yarattığı kedi için sentetik bir kopyadır. Her yaştan kediler üzerinde sakinleştirici bir etki sunar ve ayrıca çok bedensel hanelerdeki kedilerin çok daha risksiz hissetmelerine yardımcı olabilir ve kediler arasındaki saldırganlığı azaltarak çevreleri ile korunmaktadır.

Çalışma, feromonların kediler arası saldırganlığı yönetmede etkinliğini göstermektedir

Yakın tarihli bir araştırma çalışması, çok kastlı bir evde feromonun kullanılmasının, ara saldırganlığı azaltıp azaltmadığını belirlemeye baktı. Çalışmaya 2 ve ara saldırganlık öyküsü olan 5 kedi dahil 45 hanehalkı kaydedildi.

Haneler, feromon veya plasebo dahil olmak üzere 2 eklenti difüzör elde etmek için randomize edildi. Sahiplere bunları 28 gün boyunca evde çalıştırmaları talimatı verildi. Sahipler benzer şekilde davranışsal ayarlama tekniklerini kullanma konusunda eğitim aldı.

Çalışmaya kaydolan 45 kediden 42’si protokole göre tamamladı. 17’si aktif feromon ve 25 plasebo ile tedavi edildi. Çalışmanın sonunda, tüm hanelere “‘ Genel olarak, kedilerinizin daha iyi geçtiğini keşfediyor musunuz? ”Diye soruldu. Tedavi grubu hane halklarının% 84.2’si “evet” e yanıt vermiştir. Bu ikna edici bir fark gibi görünmese de, istatistiksel olarak anlamlıdır.

Araştırma çalışması sonuçları, her bir evdeki sayı, cinsiyet ve kedilerin yaşı, her evin büyüklüğü ve kediler arasındaki dinamiklerin özellikleri gibi büyük faktörlerle sınırlandırılsa da, i Bulguların hala kedi saldırganlığını ele almaya yardımcı olmak için feromonların kullanımını desteklediğine inanıyorum.

Çalışma hakkında çok daha fazla bilgi için lütfen Endvers Endless Free Web Sitesine bakın.

Sap feromon ürünlerim

Müşterilerime ve ziyaretçilere, esas olarak olumlu sonuçlarla davranışsal sorunlar için ilk savunma hattı olarak öneriyorum. Çoğu zaman, duyduğum şey “Çalışıp çalışmadığını anlamıyorum, ancak difüzör bittiğinde kedilerim sorun yaşamaya başlar.” Sunulan ürünler arasındaki farkı anlamak önemlidir.

Hangi feromon ürünü kullanmalısınız?

Çok tanıdığım iki marka Feliway ve Comfortzone. Müşterilerimin anekdot yorumları, orijinal feliway hattının konfor bölgesi hattından çok daha iyi sonuçlar yarattığını gösteriyor. Feline Veteriner Dr. Andrea Tasi, doğal olarak, her kediye bütünsel, kişiselleştirilmiş bir yönteme ayrılmış ev çağrısı temelli, kedi özel bir yöntem, aynı fikirde. “Müvekkilimin her zaman Feliway ürünü için para harcamasını tavsiye ederim” diyor. “Veteriner merkezi kafeslerinde Feliway ile ön işleme tabi tutulan daha az gerginlikle ilişkili davranış gösteren tüm orijinal çalışmalar, daha yüksek konsantrasyon feromonları olan orijinal ürünle tamamlandı.”

Feliway ve Feliway ürünleri ile konfor bölgesi Amazon’dan mevcuttur ve Amazon’un maliyetleri her yerde keşfedebildiğim en düşük maliyetlerdir. Difüzör kitini satın aldığınızda, ekstra tasarruf için doldurma satın alabilirsiniz. Difüzörler en iyi sonuçlar için son derece altı ay değiştirilmelidir.

Feromon difüzörleri kullandınız mı? Lütfen deneyiminizi bir yorumda paylaşın.

Bunullnullnull

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Previous post 5 Köpeğinizi Uygun Tutmaya Yardımcı Olan Günlük Uygulamalar
Next post Pig